Před státnicemi

Výsledky obou souborných zkoušek bývají zveřejněny na noticeboardu katedry (dostupný z webu katedry). Literatura bývá opravena obvykle velmi rychle (občas ještě tentýž den, obvykle den následující). Lingvistika, vzhledem k tomu, že každý test opravuje vyučující daného předmětu extra, mívá výsledky později (obvykle čtvrtý či pátý den po napsání). Vše ale závisí na počtu studentů a aktuální situaci na katedře.

Pokud jste u jedné ze souborek neuspěli a jste přihlášeni ke státnicím, pak musíte vyplnit žádost o odhlášení ze SZZ (k dostání na nástěnce naproti kanceláři paní sekretářky) a podepsanou ji doručit buď do schránky u sekretariátu, nebo přímo paní sekretářce. V následujících dnech vám bude v SISu u daného termínu vyznačeno, že jste omluveni. Pokud byste se z termínu neomluvili, mohl by vám propadnout (což je celkem škoda vzhledem k tomu, že celkově máte jen tři). Stejně je třeba postupovat, pokud sice souborky splníte, ale státnice si chcete odložit na další termín (září/leden).

Samotné přihlašování na státní závěrečné zkoušky (a obhajoby) probíhá ještě před soubornými zkouškami (přihlašování přes SIS - záložka "Státní závěrečné zkoušky"). Termín je potřeba si ohlídat (viz harmonogram roku), protože vás po jeho prošvihnutí nemusí na termín nikdo dodatečně dopsat. Na některých katedrách se přes žádost dá dopsat ještě následující den po prošvihnutém termínu, ale pravidla pro dodatečné dopsání se dle zkušeností studentů zdají být dosti proměnlivá. Osobně znám několik studentů, kteří prošvihli přihlašování na zářijové státnice (bylo již v červnu) a museli tak prodlužovat studium o další semestr.